Культура

Заклади культури практично в усіх населених пунктах району залишаються єдиними осередками, що задовільняють культурно – дозвільні потреби  своїх жителів і є традиційними центрами з розвитку народної творчості, пошуку   юних талантів та роботи з ними тощо.

Мережа закладів культури складає 106 закладів культури, з них:

- 50 народних домів (29 – спеціально побудованих, 21 – перебувають у пристосованому приміщенні): 1 - районний народний дім «Бескид», 2- селищні народні доми (смт. Верхнє Синьовидне, смт. Славське), 47 – сільські народні доми. Загальна кількість глядацьких місць – 7923.

- 52 бібліотеки: 2 – районні, 2 – селищні, 48 – сільських бібліотек-філій. Загальний штат становить 80 працівників, з них 76 спеціалістів.

- 3 мистецькі школи:  Козівська ДМШ - загальна кількість учнів – 123, з них 35 – пільговики.; Сколівська школа мистецтв загальна кількість учнів – 257 та Славська ДМШ, загальна кількість учнів – 147.

- 1 «Історико-краєзнавчий музей «Сколівщина».

Протягом  2017 року в районі працюють 225 клубних формувань, в яких 2487 учасників, з них 210 колективів художньої самодіяльності, в них 2306 учасників, в тому числі 52 колективи художньої самодіяльності для дітей, учасників - 615, та 15 любительських об’єднань, що налічують 181 учасника.

14 травня відбулась переатестація колективів, що носять звання «Народний», за результатами якої 9 колективів підтвердили звання: ансамбль пісні і танцю «Бойківщина», Вокальний ансамбль «Горицвіт», вокально-інструментальний ансамбль «Бескид»», районного Народного дому «Бескид», хорова капела «Синьогора»  Народного дому смт. Верхнє Синьовидне, хор «Каменяр» Народного дому с. Тухля, хор та ансамбль пісні і музики «Плай» Народного дому смт. Славське, фольклорний ансамбль «Витоки» Народного дому с. Сопіт, вокальний ансамбль «Вишиванка» Народного дому с.Козьова та 2 колективи, яким присвоїли почесне звання «Народний» - ансамбль народної музики «Файні бойки» районного народного дому «Бескид» та  танцювальний колектив «Водограй» Народного дому с.Гребенів. Аматорські колективи, які мають звання Народний є емоційним культурним доробком Сколівщини, їхня робота спрямована на популяризацію народної творчості, обрядів,  підтримку та збереження традицій рідного краю. Вони є основою в проведенні масових заходів районного та місцевого значення. .

Велика увага в районі приділяється роботі з молоддю та дітьми. Культпрацівники залучають молодь до участі в колективах художньої  самодіяльності, творчо і вміло докладають максимум зусиль, щоб виховати в молоді національну свідомість, патріота-громадянина України, любов до рідного краю, до його історії, побуту, звичаїв, традицій та культурних надбань, вироблених людством протягом століть.

Активну участь в культурному житті району здійснюють любительські об’єднання при Народних домах, серед них 9 фізкультурно-оздоровчих, 4 художньо-мистецтвознавчих, 1 природниче та 1 національно-патріотичне.

Спортивні змагання, товариські зустрічі, турніри з шахів, настільного тенісу, волейболу, футболу приурочені Дню Села, Дню Молоді, Дню Захисника Вітчизни вже стали традиційними на території Сколівщини. Приємно зазначити, що дані любительські об’єднання підтримують органи місцевого самоврядування, допомагаючи зберегти та збагатити їхню матеріально-технічну базу.

Пріоритетними завданнями для галузі в культури району у 2018 році і надалі залишається впровадження народних традицій, звичаїв, обрядів, зміцнення матеріально-технічної бази установ, організація заходів для забезпечення змістовного дозвілля населення, розширення сфери платних послуг, забезпечення ефективного виховання дітей та юнацтва, створення умов для успішної творчої роботи, підвищення престижу культурно-просвітницьких професій, зміцнення кадрового потенціалу галузі.