Козяча ферма у Тухлі

Дві жінки – Катерина Тарасенко (Лісова), переселенка з Луганщини, і Катерина Ільків, місцева мешканка, мати трьох діток, – об’єднались і розпочали власну справу – козячу ферму.  У селі Тухля Сколівського району, при дорозі, висить табличка з написом «Козяча ферма Двох Катерин». Тут пенсіонерка Катерина Тарасенко-Лісова, яка переїхала на Львівщину в 2014 році з Алчевська, і молода жінка Катерина Ільків із села Орів Сколівського району, мають козячу ферму.

Ще взимку вони орендували будівлю старої ферми, де обладнали сироварню, встановивши холодильники, мийки, стелажі. Кози випасаються на  1 га орендованої землі навколо ферми. Катерина Лісова до війни на Донбасі вирощувала екологічно чисту продукцію рослинництва, яку у неї закуповувала мережі донецьких і луганських магазинів. Тому у неї вже був досвід, щоб започаткувати власну справу на Сколівшині. Жінки зайнялись розведенням кіз, на даний час їх 28, та виготовляють козячі сири різних видів, пропонують відвідувачам різні смаколики, такі як будженина, різні домашні закрутки. У день вдається виготовити близько 3 кілограми сиру, на більше, на жаль, не вистачає молока. В приміщенні колишньої ферми облаштували не тільки  презентаційний зал для своєї продукції, а й міні виставку виробів хендмейду своїх друзів, тож сюди часто навідуються туристи. За липень місяць лише 3 дні не було відвідувачів, а так від 10 до 100 відпочиваючих в день відвідують козячу ферму з метою долучитися до природи, скуштувати смачнючих сирів. Особливо дітям подобається гратись із мешканцями ферми - козенятами, каченятами, гусенятами та курчатами. На фермі для діточок проводяться уроки англійської з козенятами-курчатами.

Місяць тому почалися гастротури на ферму туроператора «Відвідай», ферму рекламують на сайті ЛОДА, а тиждень тому на козячу ферму завітали представники сайту Карпати Інфо, які займаються рекламою туристичних закладів в інтернеті, а також співпрацюють із різними туроператорами. Тому, відвідувачів козячої ферми у майбутньому на порядок побільшає.  На даний час на фермі  замовленнями на продукцію та відвідування заповнені кілька місяців наперед.

Ми тішимось, що також долучились до успіху козячої ферми Двох Катерин: завдяки пілотному проекту «Рука допомоги» було закуплено дуже необхідну у господарстві річ – трактор Булат Е150 з плугом, фрезою та причепом.

У спілкуванні із двома Катеринами захоплює те, що ідей у них чимало, і вони вірять, що їм, попри всі перепони, таки вдасться реалізувати задумане. А на майбутнє вони мріють мати свої невеличкі будиночки та дальше розвивати свій бізнес у сфері сільського туризму.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями   Василь Меленчук