Команда «ПрофіГід» поглиблює знання з історії рідного краю…

Команда юних учасників інноваційного міжобласного проекту профорієнтації учнівської молоді «Профікемп» активно працює над реалізацією проекту  на теренах Сколівщини. Так нещодавно, на рідних теренах школярі зустрічали гостей зі Львова: Ірину Буряк, представника Львівського обласного центру зайнятості, та Василя Ганіткевича, засновника ГО «Ангелик».

Для презентації унікальності історії рідного краю команда обрала палац Баронів Гределів. Створений іще в далекому 1886 р. за особистим проектом австрійського барона, палац не відноситься ні до одного з архітектурних стилів, є унікальною будівлею, що велично розташована на тлі Карпатських гір та приваблює гостей.Команда радо вітала гостей свого краю і підготувала для них цікаву екскурсію. Присутні мали можливість зануритись в унікальну епоху часів баронів Гределів: епоху баронів та князів, світських балів, карет, часи полювання…Особливе зацікавлення в присутніх викликала розповідь про унікальні та цінні породи дерев, котрі ростуть в саду барона : тюльпанове дерево ( дуже шкода, що не було можливості насолодитися його цвінням), уельський дуб, особливо зачарував присутніх карпатський тис - дерево смерті, що лікує: цікаво, що сама деревина є надзвичайно отруйною, а ягоди з нього лікувальними та цілющими. Дерева, представлені в парку баронів Гределів занесені до Червоної Книги України. Варто відзначити, що під час вивчення історико-аріхтектурної пам'ятки регіону - палацу баронів Гределів, команда Профігід здобула неоціненний практичний досвід проведення екскурсії для гостей міста.  Учасниця команди Роксоланка Александрович, випробувала в себе в ролі гіда - екскурсовода  провела екскурсію і розповіла відвідувачам з Одещини про епоху баронів Гределів, про всі ізюминки об'єкту , його історію та унікальність. Під час візиту до палацу Гределя, до учнівської молоді долучився бібліограф, філателіст, нумізмат,фотограф, збирач старовини, дослідник історії Сколівщини, власник найбільшої галереї старих світлин та поштівок зі Сколіщини, краєзнавець - Чудійович Ігор Ярославович. Розповідь учнівської молоді, п. Ігор доповнив цікавими та маловідомими фактами з історії епохи баронів Гределів. Крім того під час розмови, присутні мали можливість ознайомитись з книгою, котру написав Ігор Ярославович під назвою «Мисливська «Атлантида» Львівських Карпат». Адже як ми знаємо, мисливство – це головне хобі, котре мали брати Гределі і всі тогочасні вельможі. В рамках такої міні- презентації від автора, учнівська молодь також отримала майстер - клас від Василя Ганіткевича, котрий розповів присутнім про роль сувенірної продукції в проведені екскурсії, головні рекламні прийоми її популяризації.