Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Інформує Сколівське відділення Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області 07.02.2018:

Як задекларувати доходи від репетиторства?

 

До репетиторських послуг належить підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів тощо.

Учителі та викладачі, які у минулому році надавали репетиторські послуги, проте не були зареєстровані як фізичні особи-підприємці, зобов’язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до державних податкових інспекцій за місцем податкової адреси декларації про майновий стан і доходи.

Доходи від репетиторства відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Додаткову  інформацію  щодо  подання, заповнення податкових декларацій, а також іншу інформацію можна отримати за телефонами (03251) 2-15-96 або в Центрі  обслуговування  платників  Сколівського  відділення  Стрийської   ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.

 

Податкова знижка по витратах на лікування

 за наслідками 2017 року

Днями фахівці Центру  обслуговування  платників  Сколівського  відділення  Стрийської   ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області під час зустрічі з платниками, яких цікавила податкова знижка по витратах на лікування, повідомили що перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки, встановлений у п.п.166.3.4 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України.

Зокрема, до податкової знижки включається сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів), а також суму коштів, сплачених платником податку, визнаного в установленому порядку інвалідом, на користь протезно-ортопедичних підприємств, реабілітаційних установ для компенсації вартості платних послуг з реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, наданих такому платнику податку або його дитині-інваліду у розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

Однак, пунктом 1 розд. ХІХ Податкового кодексу України встановлено, що п.п. 166.3.4 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, у якому набере чинність закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.

Станом на 01 січня 2018 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї першого ступеня споріднення за наслідками 2017 року платникам не надається.

 

Які доходи, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб у 2018 році

Для визначення оподатковуваного і звільненого від оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором доходу фізичних осіб використовують мінімальну заробітну плату відповідно до IV розділу «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Оскільки з 01 січня 2018 року мінімальна заробітна плата встановлена на рівні 3723 гривні (стаття 8 Закону України від 07 грудня 2017 року № 2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік»), – максимальний розмір неоподатковуваних добових витрат на відрядження  у 2018 році складає не більше, ніж 372,30 гривні за добу відповідно до п.п. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України.

Також звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором такі доходи:

- від оподаткування звільняється сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи: в 2018 році – 11 169 грн. за повний чи неповний місяць навчання (пп. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 ПКУ);

- неоподатковуваний розмір (кошти або вартість майна (послуг)), що надаються як допомога на поховання платника податку: 4940 грн (2470 грн. х 2) згідно з пп. 165.1.22 п. 165.1 статті 165 ПКУ;

- сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року: 2470 грн. (пп. 170.7.3 п. 170.3 ст. 170 ПКУ).

- до загального місячного (річного) доходу не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі, тобто у 2018 році – 930,75 грн.;

- з 01 січня 2018 року не включаються до загального оподатковуваного доходу вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем – платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року (в 2018 році – 18 615 грн.)(пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

 

 Куди слід подавати декларацію про майновий стан і доходи переселенцю?

Податковим кодексом передбачено, що у разі необхідності фізичні особи - платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Мінфіну України від 29.09.2017 р. № 822, фізичні особи - платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви за формою № 5ДР.

Таким чином, платник податку - переселенець, який уніс відомості про зміну місця проживання відповідно до Закону від 11 грудня 2003 року N 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», із змінами і доповненнями, подає декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за місцем його реєстрації як тимчасового переселенця за умови подання заяви за формою № 5ДР.

 

Декларація з транспортного податку подається за новою формою

Сколівське відділення   Стрийської  ОДПІ  ГУ ДФС у  Львівській області повідомляє, що з 01 січня 2018 року діє оновлена форма Податкової декларації з транспортного податку, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 р. №415. відповідно до п.п.267.6.4 п.267.6 ст.267 розд. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10 квітня 2015 року N 408, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2015 р. за N 479/26924.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне, від земельної ділянки (далі – Декларація) за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України).

Платник земельного податку подає декларацію навіть за наявності пільг

Нормами Податкового кодексу України не передбачено звільнення від обов’язку подання податкових декларацій за земельні ділянки, з яких земельний податок не справляється через застосування податкових пільг.

Таким чином, юридичні особи, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку або земельні ділянки, що не підлягають оподаткуванню, не звільняються від обов’язку подання податкових декларацій за земельні ділянки, з яких земельний податок не справляється через застосування податкових пільг.

Роз’яснення з цього приводу надано Державною фіскальною службою України в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі в категорії 112.05.