Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

ФОП на загальній системі оподаткування немає права включати до складу витрат суму коштів, витрачених нею під час особистого перебування у відрядженні

Сколівське  відділення  Стрийської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області  повідомляє, що ФОП на загальній системі оподаткування немає права включати до складу витрат суму коштів, витрачених ним під час особистого перебування у відрядженні.

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП (п. 177.2 ПКУ).

Пунктом 177.4 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування. Даний перелік не містить витрат, які понесені ФОП на загальній системі оподаткування у зв’язку з особистим відрядженням.

Отже, ФОП на загальній системі оподаткування немає права включати до складу витрат суму коштів, витрачених нею під час особистого перебування у відрядженні, оскільки ці витрати не містяться в переліку витрат, визначених п. 177.4 ПКУ.