Сколівська районна державна адміністрація
Сколівський район, Львівська область

ДЕНЬ ТУРИЗМУ У СКОЛІВСЬКОМУ РЦЗ

Сучасна Сколівщина відома в Україні та за її межами як курортно-рекреаційна зона, центр гірськолижного спорту й туризму. На теренах району функціонують 86 відпочинкових закладів, 3 канатно-крісельні дороги, 27 бугельних витягів, 30 гірськолижних трас, із яких 8 затверджені міжнародною федерацією спорту. Гордістю є Національний природний парк «Сколівські Бескиди», ландшафтний заповідник «Бердо», Державний історико-культурний заповідник «Тустань», а також 35 об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, 64 джерела мінеральних вод, що використовуються в бальнеології, гірськолижні центри Славська, Тисовця, Орявчика, Волосянки. Нині на Сколівщині діють понад 100 агроосель. Як ми бачимо, туристична галузь є неоціненною на наших теренах.

Саме тому, Сколівський РЦЗ був ініціатором круглого столу на тему: «Туризм – потужний фактор боротьби із бідністю та створення робочих місць, забезпечення соціальної гармонії», що відбувся 27.09.2017 року за участі в.о. голови Сколівської райдержадміністрації Ярослава Лепісевича, заступника керівника Сколівської районної ради Юрія Допілка, голови депутатської комісії Сколівської районної ради з питань інвестицій, розвитку туризму та рекреації, заступника голови Сколівської РДА Василя Білинця. Також, у заході взяли участь представники великих туристичних закладів: Володимир Хавтура – готельний комплекс «Двір Княжої Корони» та Вікторія Павлючкович – розважально-відпочинковий комплекс «Золота Форель», голови Волосянківської та В.Рожанківської сільських рад, на території яких багато відпочинкових закладів – Володимир Коник та Ярослава Фединяк. На захід було запрошено керівників активних громадських організацій ГО «Імпульс» та ГО «Дицентра» - Мирослава Багрінець та Інна Трубич. Присутність представницької делегації від влади засвідчила про важливість туризму для Сколівщини.

На заході піднімались питання розвитку туристичної галузі у Сколівському районі. Керівники району розповіли про програми та інші фінансові інструменти , інфраструктурні проекти у туризмі. Ярослав Лепісевич повідомив про те, що упродовж останнього року промарковано нові туристичні маршрути на гору Парашка та до криївки УПА у с. Корчин, відкриття нових туристичних притулків (локацій) у с.Кам’янка та урочище Колодка. Юрій Допілко, розповів про те, що виготовлено інформаційні буклети «Сколівщина рекреєційна» та готується до виходу, поновлюється новими даними книга «Дивосвіт Сколівщини».

У частині обговорення було озвучено проблемні питання. Так, Василь Білинець наголосив, що за бюджетні кошти до смт. Славська та й у інші туристичні напрями відремонтовано дороги, а доходи бюджету району не достатньо зросли. Було сказано, що на даний час лише 20 відсотків туристичних закладів працює у офіційному полі, тоді як близько 80 відсотків, а це, насамперед - власники агроосель, які майже не поповнюють бюджети та не легалізовують найманих працівників. Але, у цьому є і позитивний момент - є куди рости та освоювати незадіяний ресурс туризму на Сколівщині.

На закінчення офіційної частини, за активну співпрацю з службою зайнятості, керівником Сколівського РЦЗ Іванною Тимоцко було відзначено Подяками кращих керівників відпочинкових закладів Володимира Хавтуру – готельний комплекс «Двір Княжої Корони» та Івана Коваля – розважально-відпочинковий комплекс «Золота Форель».