Сколівська районна державна адміністрація
Львівська область, Сколівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

6 фактів про вибори у США

Американське виборче законодавство настільки відрізняється від українського, що іноді складно повірити – невже це правда?

 

1. Бюлетень можна отримати поштою, факсом та на e-mail

Виборчі комісії й справді заздалегідь розсилають бюлетені для голосування – тим, хто з будь-якої причини не хоче приходити на дільницю, або – під час виборів перебуватиме за кордоном. Надсилають їх поштою, факсом, через e-mail. Позначивши, якого кандидата ти підтримуєш, маєш надіслати бюлетень назад до комісії – або відправити факс – і твій голос зарахують.

 

2. Бюлетені із помилками – дійсні!

На відміну від України, виборча комісія не може визнати бюлетень недійсним, якщо виборець щось на ньому намалював, або щось написав – наприклад, що він проти якогось кандидата. Бюлетень із будь-якими позначками все одно зарахують, більше того – якщо виборець помилився, позначив одного кандидата, потім закреслив, і вибрав іншого, дописавши це – комісія розгляне ці примітки і зарахує голос.

 

 

3. Міжнародним спостерігачам не раді, а виборців не обмежують, що їм вдягати

У багатьох штатах  міжнародні спостерігачі не мають права бути присутніми на дільницях – лише на вулиці, не ближче ніж 100 футів від входу до будівлі. Дозвіл бути всередині –лише для офіційних представників самих кандидатів. А от виборців не обмежують, зокрема – жодного заперечення щодо одягу. Можна спокійно приходити на дільницю в футболці із портретом твого улюбленого кандидата – це не вважатимуть порушенням.

4. Бюлетень за тебе можуть перезаповнити!

 

Члени комісії мають право перезаповнити бюлетень за виборця – якщо, наприклад, позначки, які він поставив, погано видно й їх не зчитає машина для підрахунку бюлетенів. Тоді двоє членів виборчої комісії мають право продублювати бюлетень – один копією, інший контролює, аби нічого не сплутали.

 

5. Для всіх кандидатів та запитань – один-єдиний бюлетень

Виборці отримують один-єдиний бюлетень, який складається щонайменше із п’яти сторінок. У ньому – прізвища кандидатів у Конгрес, в губернатори, інших претендентів та запитання, які місцева влада винесла на референдум.

 

6. Бюлетені у США зберігають вічно

Закон зобов’язує виборчі комісії зберігати оригінали бюлетенів 22 місяці, а потім кожен сканують – і зберігають вічно. Тому навіть через сто років результат будь-яких виборів на кожній дільниці можна перерахувати та перевірити.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора