Соціальний захист населення

СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

В районі, як і в цілому в державі, в основу пріоритетів соціальної політики покладено вирішення проблем соціально-незахищених верств населення, малозабезпечених сімей та інвалідів.

Постійно проводилися обстеження умов проживання інвалідів, виявлення їх потреб у наданні соціальної допомоги вдома, соціально-побутової та медико-соціальної реабілітації.

Станом на 01.01.2017 року виплачено допомог і компенсацій на загальну суму 122,4 млн.грн. 6622 одержувачам.

Серед найбільш чисельних є державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям. Цього виду допомог одержувачів є 1387 сімей і протягом 2016 року їм виплачено 46,9 млн.грн.

Також, виплачується державна соціальна допомога на дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам вихователям і прийомним батькам, за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною". Зокрема, призначена і виплачується допомога 5-ом прийомним сім'ям та 2-м будинкам сімейного типу. За 2016 рік виплачено допомоги на суму 945,3 тис.грн.

Однією з найбільш поширених та масових за обсягом видів адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям - є житлові субсидії на відшкодування витрат на оплату житла, комунальних послуг, природного газу, електроенергії та придбання твердого палива і скрапленого газу. У 2016 році субсидії на житлово-комунальні послуги призначено 5029 сім»ям на загальну суму 19,7 млн.грн. та субсидії на тверде паливо призначено 3898 сім»ям на суму 4,6 млн.грн. .

За 2016 рік виплачено державної соціальної допомоги дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства на загальну суму 12,8 млн. грн..

У районі забезпечені необхідні умови для функціонування територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян, який охоплює усі населені пункти району.

В 2016 році було скеровано на відпочинок та оздоровлення троє дітей-сиріт, одна дитина позбавлена батьківського піклування та 18 дітей учасників АТО.

В ході 6 – ти черг мобілізаційного розгортання були призвані на військову службу 318 осіб. На даний час у Сколівському районі налічується   198 демобілізованих учасників АТО.

Робочою групою райдержадміністрації розроблено і роздано кожному демобілізованому воїну «Дорожню карту», в якій є необхідна інформація щодо отримання передбачених законодавством пільг, допомог. В районі створено мобільні психологічні пункти . В районному центрі зайнятості створено і постійно діє інформаційно-консультаційний центр «Під одним дахом».

В результаті роботи з демобілізованими учасниками АТО та членами їх родин вдалось сформувати банк потреб та визначити реалізовані потреби:

- отримали психологічну підтримку – 100 осіб;

- поставлено на облік в центр зайнятості – 23 осіб (статус безробітного), 21 особам – призначено виплату допомоги по безробіттю;

- працевлаштовані – 6 осіб;

- 8 особам надавалися послуги в територіальному центрі соціального обслуговування (прання, стрижка – 6 послуг; масаж, фізіопроцедури, консультації лікаря – 23 послуги; побутової реабілітації - 1 послуга).

- отримали статус учасника бойових дій (посвідчення, довідки учасника АТО) – 96 осіб;

- отримали посвідчення інваліда війни – 4 особи;

- отримали рішення про виділення земельної ділянки – 15 осіб, з них: під забудову – 11 осіб; земельної ділянки під садівництво – 1 особа, земельної ділянки під ведення ОСГ -1, особа та для дачного будівництва -2 особи. В резерві знаходяться 10 земельних ділянок на які виготовлена містобудівна документація.

- подано клопотання до відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо виділення земельного наділу – 66 осіб;

-  пройшли медичне обстеження в Сколівськвій ЦРЛ 58 осіб учасників АТО та 4 члени сім»ї загиблого. Стаціонарне лікування в ЦРЛ – 5 осіб; санацію зубів - 5 осіб.

- 110 - учасників бойових дій АТО користуються пільгами на ЖКП

- 176 - учасників АТО виплачено « Щорічна грошова допомога ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань в сумі 20600 грн.

- 2 учасникам бойових дій видано путівку на оздоровлення в. Санаторій ’’Батьківщина’’, ’’Салют’’

- 83 заяви подано на виплату одноразової адресної допомоги (по 3 тис. грн.) 115 – особі виплачено.

- вдові загиблого учасника АТО Кузьміній С.С. придбано житло на суму 564 тис. грн.

-  отримали матеріальну допомогу від Сколівської районної ради ( по 1 тис. грн.) у тому числі тверде паливо (дрова) через лісогосподарські підприємства – 163 осіб.

Основні завдання на 2017 рік:

- забезпечення своєчасного призначення та виплати усіх видів соціальної допомоги, у тому числі адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції;

- організація роботи державних соціальних інспекторів, посилення контролю за їх діяльністю щодо перевірок достовірності інформації, яка необхідна для вирішення питання надання всіх видів соціальної допомоги;

- проведення щомісячної інвентаризації баз даних Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги;

- ведення Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції;

- охоплення житловими субсидіями малозабезпечених верств населення, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з цього питання.