В районі працює 54 загальноосвітніх навчальних заклади, в тому числі:

-1  академічна гімназія м. Сколе,

- 9 НВК (1 – СЗШ-ліцей, 1 – СЗШ-гімназія, 7 – ЗОШ-ДНЗ),

- 1 Сколівська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст.,

- 11   ЗОШ І-ІІІ ст.,

- 24 -  ЗОШ І-ІІ ст.,

- 8 -  ЗОШ І ст.

та два позашкільні навчальні заклади (районний Будинок дитячої та юнацької творчості, ДЮСШ).

В загальноосвітніх школах навчається 5278 учнів. Наповнюваність класів-комплектів по району становить 13,78.

На сьогодні в районі функціонує 6 освітніх округів та одна  опорна школа.

Забезпечено комп’ютерним обладнанням початкові школи,  придбано для Сколівської академічної гімназії обладнання на суму 574,4 тис.грн.

Для літнього оздоровлення в цьому році  у районі працювало десять мовних таборів.

Освіта дітей з особливими потребами

Спеціальна освіта має забезпечити, відповідно до здібностей кожної дитини, психолого-медико-педагогічну підтримку, яка в змозі сформувати особистість, здатну до самореалізації та інтеграції в суспільне середовище.

У 2016 році  в загальноосвітніх закладах району навчалось 58 учнів з особливими освітніми потребами. З них 11 у інклюзивних класах, 21 на індивідуальній формі, інші залучені до інтегрованого навчання.

Дошкілля

Станом на 01.01.2017 року в районі функціонують 13 дошкільних навчальних закладів, в яких виховується 768 вихованців. З врахуванням 7 НВК «ЗОШ-ДНЗ» дошкільною освітою охоплено 1105 дошкільнят, що становить більше 30 %.

Низький відсоток охоплення дітей дошкільною освітою у сільській місцевості зумовлюється малою кількістю в них дошкільних установ. Тому середній відсоток охоплення дітей дошкільною освітою в районі значно нижчий від показників області.

Показник охоплення дошкільною освітою в районі в 2016 році був би вищим за рахунок відкриття двох груп у ДНЗ смт.Славське. Також, при введенні в експлуатацію школи в с.Коростів, запрацює і садочок. Також, планується відкриття садочку в с.Труханів.

Позашкільна освіта

В районі збережена мережа позашкільних навчальних закладів.

Позашкільною освітою охоплено:

в БДЮТ – 672 дітей в 35 гуртках різного спрямування,

в ДЮСШ – 250 дитини в 3 секціях (гірськолижний спорт, бокс, футбол)

До позашкільної освіти в 93 гуртках загальноосвітніх закладів залучено 1334 учнів сільських шкіл.

У поточному навчальному році працює два навчальні заклади:

- Районний Будинок дитячої та юнацької творчості;

- Дитячо-юнацька спортивна школа.

Інформатизація системи освіти Сколівщини

На напрям «Інформатизація» виділено субвенція з обласного бюджету на суму 299 тис. грн. та завдяки залученим коштам благодійним коштам в 2015 році вдалось забезпечити комп’ютерною технікою всі установи освіти району.

В 2016 році до мережі «Інтернет» підключено всі навчальні заклади за винятком Климецької ЗОШ І ст., зроблено запит до ПАТ «Укртелеком» щодо виділення волокна.