Сколівська Районна Державна Адміністрація
Сколівський район, Львівська область

Новини Сколівщини

Глава держави про прийнятий Закон про реінтеграцію Донбасу: Вдячний всім парламентарям за підтримку моєї президентської стратегії звільнення Донбасу

Дата створення: 15:13 18.01.2018, Переглядів: 22

Президент Петро Порошенко подякував парламентарям за підтримку Закону про реінтеграцію Донбасу та відзначив їх здатність об’єднуватися для прийняття важливих для держави рішень. «Дуже важливо, що сьогодні зранку український Парламент майже конституційною більшістю у 280 голосів проголосував Закон про реінтеграцію Донбасу (Закон про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях – ред.)», - сказав Петро Порошенко під час спільного брифінгу з Генерал-губернатором Канади Жулі Пайєтт за підсумками зустрічі у Львові.

24 січня представників ОТГ навчатимуть проектному менеджменту

Дата створення: 15:09 18.01.2018, Переглядів: 64

У середу, 24 січня, відбудеться семінар з проектного менеджменту для представників об’єднаних територіальних громад Львівщини. Участь у заході візьмуть голови об’єднаних територіальних громад (ОТГ), особи, відповідальні за напрям міжнародної технічної допомоги, адміністрування фінансового сектору, фінансисти, активні представники культури і громадянського суспільства.

Всі готуємось до «Йорданського святкування»

Дата створення: 12:22 18.01.2018, Переглядів: 99

В рамках виконання програми «Збереження етнокультурної спадщини» в м.Сколе буде проходити захід «Йорданські святкування», який відбудеться о 11 год. 19 січня 2018 року в рекреаційному пункті «Павлів потік». 19 січня святкується завершальне свято циклу новорічно-різдвяних свят - Водохреща. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби. У цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі посвячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Найпоширенішою традицією на Водохреща була і залишається традиція купання в освяченій ополонці. Щороку дедалі більше українців наважуються зануритися у крижану очищену воду. Багато кого зробити такий відчайдушний вчинок залякує страх захворіти, проте, варто зазначити, що ще не чутно було про жоден випадок хвороби після купання в ополонці на Водохреща. Люди стверджують, що навпаки вода їх зцілювала після хронічних заворювань. Всі, хто купалися хоча б раз в ополонці в один голос заявляють, що якщо скупався один раз - неодмінно скупаєшся і вдруге наступного року, так як зупинитися нереально, настільки пробирає захоплюючим відчуттям та незабутніми враженнями. Проте, варто пам'ятати, що перед купанням заборонено вживати будь-які алькогольні напої. Запрошуємо усіх доєднатися до збереження давніх традицій, звичаїв та обрядів, розділити радість Христового Хрещення, спільно із вертепом та колядками повернутися у двотисячолітнє історичне минуле, а у купанні поєднатися із великою силою природи – водою! У програмі свята передбачено освячення води, купання в ополонці та спільні колядки та щедрівки біля вогнища. Після купання всіх відвідувачів чекає запашний карпатський чай, а "пірнальники", щоб зігрітись, отримають безкоштовний глінтве?йн. Ми раді Вас вітати на цьому величному святі! До зустрічі в Сколівських Бескидах!!!

Жертви насильства та діти отримали більше можливостей доступу до безоплатної правової допомоги

Дата створення: 11:59 18.01.2018, Переглядів: 27

07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (опубліковано в газеті «Голос України» №4 (6759), яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей. Нагадаємо, безоплатна вторинна правова допомога (далі – БВПД) полягає в отриманні захисту, представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру. Її надають юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – центри), або бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із центрами. Послуги юристів та адвокатів оплачує держава.

На Львівщині завершили ознакування пішохідного шляху «Росохацькі полонини»

Дата створення: 17:32 17.01.2018, Переглядів: 89

Управління туризму та курортів Львівської ОДА у партнерстві із громадською організацією Клуб велотуристів Друзів природи «Рух» завершило ознакування високогірної частини одного з найпривабливіших туристичних шляхів Львівщини – пішохідного шляху «Росохацькі полонини». Управління туризму працює над новими напрямами розвитку рекреаційної діяльності, це зокрема – організація турів вихідного дня, які б дозволили відвідувачам більш детально знайомитись з територією не тільки нашого лісництва, а і вивчати етнокультурну регіону, відчути бойківський дух та відвідати пам’ятки місцевого значення – сакральну архітектуру.

Основні правила купання на Водохреща

Дата створення: 10:54 17.01.2018, Переглядів: 34

Для всіх, хто планує купання у водоймах на Водохреща рекомендуємо дотримуватися наступних правил: 1. Купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, діабет, проблеми із тиском. 2. З собою варто мати зручний одяг, щоб ви змогли швидко роздягнутися та одягнутися після купання. 3. Перед купанням добре попоїсти, хоча б за годину до пірнання (вживання алкоголю категорично заборонено). 4. Перед тим, як залізти у воду, треба добре розігрітися: кілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою тощо. 5. До ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні шкарпетки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих предметів, та не дадуть Вам сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятайте, що доріжка може бути слизькою — ідіть повільно й уважно.

Засідала міжвідомча робоча група з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

Дата створення: 17:39 16.01.2018, Переглядів: 20

Сьогодні, 16 січня, під головуванням заступника голови райдержадміністрації Василя Білинця  відбулось засідання міжвідомчої  робочої  групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Під час   засідання обговорено основні завдання  для районних служб в рамках  реалізації  І етапу Плану заходів Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та організацію стратегічного планування процесом збору інформації про становище дітей та сімей у районі.

Запрошуємо на урочистості з нагоди Дня Соборності

Дата створення: 17:07 16.01.2018, Переглядів: 41

В неділю, 21 січня, о 14.45 год. в РНД «Бескид» м.Сколе відбудуться урочистості з нагоди 99-ї річниці проголошення  Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки за участю творчих колективів та окремих  виконавців  Сколівської школи мистецтв.

«А той третій празник – Святе Водохреща…»

Дата створення: 16:13 16.01.2018, Переглядів: 34

У зв’язку з похолоданням, ГУ Держпраці у Львівській області закликає мешканців дотримуватися правил газової безпеки

Дата створення: 12:17 16.01.2018, Переглядів: 11

При зниженні температури повітря зростають режими роботи газовикористовуючого обладнання. Разом з тим  при різких  поривах вітру та постійних  чергуваннях  атмосферного тиску різко збільшується ймовірність вибухів газоповітряної суміші внаслідок загазованості приміщень та отруєнь чадними газом. Окрім цього, статистика свідчить, що найбільша небезпека природного газу не у його пожежовибухонебезпеці, а у тому, що при його неповному спалюванні утворюється чадний газ. Основні вимоги щодо безпечного користування газовими приладами