Статистичні дані щодо державної реєстрації актів цивільного стану у відділі державної реєстрації актів цивільного стану

Дата: 19.01.2017 16:32

Фото без описуВідповідно до Сімейного та Цивільного кодексів України, Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» державній реєстрації актів цивільного стану з дотриманням вимог Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу, зміна імені, тощо.

Сколівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області повідомляє про статистичні дані щодо загальної кількості актових записів цивільного стану (по видах) за 2015, 2016 роки для порівняльної характеристики:

- народжень по району - 2015 - 626, 2016 - 565,
з них по м. Сколе - 2015 – 73, 2016 - 104;
- смертей по району - 2015 - 688, 2016 - 695,
з них по м. Сколе - 2015 – 82, 2016 – 89;
- шлюбів по району - 2015 – 269, 2016 – 188,
з них по м. Сколе - 2015 - 61, 2016 - 57;
- розірвання шлюбу по Сколе - 2015 – 10, 2016 - 10;
- зміна імені по Сколе - 2015 – 19, 2016 - 23.
Підсумовуючи роботу відділу про державну реєстрацію народження, зокрема визначення власного імені дитини, де можна відзначити присвоєння найбільш поширених та рідко вживаних імен.
У 2015 році поширеними іменами були: чоловічі – Святослав, Артем, Маркіян, Владислав, Максим, Роман, Іван, Василь, Микола, Дмитро, Володимир, Олександр; жіночі – Анна, Анастасія, Вікторія, Вероніка, Ірина, Дарина, Марія, Софія, Ангеліна.

У 2016 році поширеними іменами були: чоловічі – Маркіян, Іван, Максим, Матвій, Артем, Назар, Дмитро, Андрій, Богдан, Остап, Денис; жіночі – Анна, Марія, Анастасія, Вікторія, Вероніка, Дарина, Софія, Соломія, Ангеліна, Аліна, Христина, Евеліна.

Однак, протягом 2-х останніх років у Сколівському районі найпоширенішими жіночими іменами були: Анна, Марія, Дарина, Анастасія, а чоловічими - Іван, Василь, Маркіян, Максим. Дані імена тримають лідерство, і залишаються майже не змінними у порівнянні з минулими роками.
Що стосується рідкісних імен серед них присвоюються такі імена: чоловічі – Асхаб, Симеон, Демір, Даниїл, Захар, Ілля, Йосип; жіночі – Ніколетта, Даяна, Даніель, Ванесса, Інеса, Рут.
Підсумовуючи вище викладене відділ державної реєстрації актів цивільного стану повідомляє, що у нашому районі присвоюють більшість імен новонародженим дітям із врахуванням церковних свят.
Окрім цього, в наш час переважна більшість імен, якими називають новонароджених, належить до системи традиційних імен, які успадковані від попередніх поколінь, але естетично відшліфовані. Однак, спільна для всієї України система присвоювання імен, має на окремих територіях свої особливості. Основними мотивами в обранні імені для немовлят є родинна традиція, за якою сина чи доньку називають іменем батька, дідуся, матері, бабусі чи когось із близьких родичів; вшанування іменем дитини видатних осіб, кіногероїв, спортсменів тощо; милозвучність імені, його легкість у вимові.
Загалом же нині чітких канонів у виборі імені немає. Тож, одні батьки зупиняються на класичних варіантах, інші прагнуть до оригінальності, а треті орієнтуються на астрологію і нумерологію, бо вважають, що ім'я впливає на долю, отже, має стати найпершим оберегом для малят.