Культура

Існуюча мережа клубних закладів Сколівського району складає: 50 народних домів: районний народний дім «Бескид» - 1, селищні народні доми - 2 (смт.Верхнє Синьовидне, смт.Славське), сільські народні доми – 47.

Протягом 2016 року заклади культури  району спрямували свою роботу на ідейно-виховні, національно-патріотичні та духовні заходи, які несуть в собі пізнавальну та духовно-виховну суть, прославляють Героїв України, Небесної Сотні, вшановують Геніїв нашої Держави.

10 січня 2016 року народні колективи «Горицвіт» та ВІА «Бескид» взяли участь у І параді вертепів у м.Східниця.

З 2 по 8 березня 2016 року Ансамбль пісні і музики «Плай» Народного дому смт. Славське провели 12 концертів у зоні АТО, в таких містах як Станиця Луганська, Артемівськ та інші.

27 березня Народний хор «Каменяр» Народного дому с.Тухля за сприяння відділу культури представив Сколівщину на обласному огляді-конкурсі хорових колективів, присвяченому 160-річчю від дня народження Івана Франка, який відбувся у Жовківському районному Народному домі та посів ІІ місце.

19 червня колективи Сколівщини вітали м.Трускавець з днем міста. У святковому концерті участь взяли Народний колектив «Вишиванка», дитячий танцювальний колектив «Горицвіт», ВІА «Бескид».

10 серпня Ансамбль пісні і музики «Плай» Народного дому смт. Славське у с.Урич вітали польську делегацію.

13 серпня колектив художньої самодіяльності «Бойки» народного дому с.Підгородці взяли участь у   святковому заході, приурочений завершенню жнив – "Свято хліба" у смт.Бориня Турківського району.

23-24 серпня всі заклади культури Сколівського району проводили урочистості з нагоди Дня Державного Прапора та 25-річниці Незалежності України. Зокрема, 24 серпня за участі Ансамблю пісні і танцю «Бойківщина» та камерного хору «Аве Марія» відбулось відкриття та освячення фігури Архистратига Михаїла в урочищі Колодка. Святкування продовжили колективи художньої самодіяльності з с.Гребенів, с.Тухолька, с.Козьова, с.Сопіт та інші.

27 серпня у с.Козьова за участі народного ансамблю пісні і танцю «Бойківщина» відбулося відкриття пам’ятника Великого Каменяра з нагоди 160-річчя з дня народження Івана Яковича Франка.

23 жовтня відбувся творчий звіт Сколівщини у міському палаці імені Гната Хоткевича присвячений 20-річчю Дня Конституції та 25 річниці Дня Незалежності України, в якому взяли участь 270 учасників художньої самодіяльності закладів культури району.

6 грудня колективи Сколівщини відзначали 25-річницю Збройних Сил України. Під час святкового концерту грамотами та подяками були нагороджені всі учасники АТО, що проживають на теренах району.

9 грудня колектив РНД «Бескид» різдвяною колядою та вертепним дійством вітав учасників пленарного засідання "Регіональний та локальний вимір міжнародного співробітництва України" на чолі з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм.

18 грудня у Львівському національному театрі опери і балету імені Соломії Крушельницької відбувся Гала-концерт за участі фольклорного колективу «Бойки» НД с.Підгородці.

Велика увага в районі приділяється роботі з молоддю та дітьми. Молодь залучають до участі в колективах художньої  самодіяльності, працівники культури докладають максимум зусиль, щоб виховати в молоді національну свідомість, любов до рідного краю, до його історії, побуту, звичаїв, традицій.

Активну участь в культурному житті району здійснюють любительські об’єднання при Народних домах, серед них 9 фізкультурно-оздоровчих, 4 художньо-мистецтвознавчих, 1 природниче та 1 національно-патріотичне.

Спортивні змагання, товариські зустрічі, турніри з шахів, настільного тенісу, волейболу, футболу приурочені Дню Села, Дню Молоді, Дню Захисника Вітчизни вже стали традиційними на території Сколівщини. Приємно зазначити, що дані любительські об’єднання підтримують органи місцевого самоврядування, допомагаючи зберегти та збагатити їхню матеріально-технічну базу.

Слід відмітити, що цього річ департаментом з питань культури проводились конкурси на кращі народні доми та бібліотеки, а також пошиття костюмів, де Сколівщина також отримала перемоги, а саме: РНД «Бескид» та НД смт.Славське отримали по 30 тис. грн., НД с.Козьова – 20 тис. грн., НД с. Гребенів – 15 тис. грн., бібліотека-філія с.Н.Синьовидне – 10 тис.грн., бібліотека-філія с.Либохора -  5 тис. грн., та Народний вокальний ансамбль «Горицвіт» РНД «Бескид» - 30 тис. грн. для пошиття костюмів.

Пріоритетними завданнями в галузі культури у 2017 році і надалі залишається зміцнення матеріально-технічної бази установ, організація заходів для забезпечення змістовного дозвілля населення, забезпечення ефективного виховання дітей та юнацтва, створення умов для успішної творчої роботи, підвищення престижу культурно-просвітницьких професій, зміцнення кадрового потенціалу галузі.

Планується завершити капітальний ремонт НД в с.Сможе. Провести ремонт народних домів в с.Тухля, с.Хащованя, с.Підгородці, с.Риків, с.Урич, с.Корчин,  смт.Верхнє Синьовидне, РНД «Бескид» в м.Сколе.